Autor: Monika Jakubska 24 listopada 2021

Już po raz siódmy zachęcamy do wsparcia ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.  Zbiórka potrwa do 9 grudnia (czwartek).

W tym roku chcielibyśmy pomóc rodzinie Pani Anny i Pana Tomasza wychowującej troje dzieci: Marta lat 14, Wiktor lat 11, roczna Oliwka. Ogromne problemy zdrowotne Pana Tomasza doprowadziły rodzinę do obecnej, bardzo trudnej sytuacji. Wierzymy, że dzięki życzliwości, wrażliwości i wspólnemu działaniu uda nam się spełnić marzenia żorskiej rodziny i sprawić, by święta były dla nich wyjątkowym czasem.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła:

żywność trwałą o dłuższej dacie ważności: herbata, konserwy mięsne, kasza, makaron, kawa, konserwy rybne, ryż, mąka, cukier, warzywa w puszce, olej, dżem, chrupki kukurydziane, słodycze

środki czystości:  proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, pieluszki jednorazowe( rozmiar 5), chusteczki nawilżane

materiały szkolne: zeszyty, klej, kredki, przybory do pisania, bloki

Wśród innych potrzeb Pani Ania wymieniła:

Brakujące sprzęty: blender (obecny się przepalił) P. Ania blenduje zupki Oliwii, aby nie kupować tych w słoiczkach, które są drogie.

Szczególne upominki (prezenty pod choinkę)

1. Ania: zestaw kosmetyków
  2. Tomasz zestaw narzędzi
  3. Marta: zestaw do rysowania (ołówki, szkicowniki)
  4. Wiktor: rękawice bramkarskie
  5. Oliwia: klocki drewniane

Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do współpracy w tworzeniu paczki.

Wymienione artykuły prosimy dostarczać do p. Jolanty Ryby, p.Marioli Karwot lub wychowawców. Termin: 9 grudnia br.

Już dziś dziękujemy za otwarte serca na potrzeby innych.