Autor: Monika Jakubska 13 marca 2022

Jak co roku nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzicami. Zbieramy monety od 1grosza do 50 groszy. Grosze można przynosić do wychowawców klas, a do 30 maja oddajemy je do opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Bardzo prosimy, by monety były posegregowane (osobno 1 gr,2 gr. itd. i policzone na sztuki). Klasa, która zbierze najwięcej sztuk monet otrzyma tytuł „Złotej klasy”.

1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do groszowej zbiórki!!!