Autor: Monika Jakubska 15 grudnia 2021

W naszej szkole, w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, odbyła się zbiórka dla rodziny Pani Anny i Pana Tomasza wraz  z trójką dzieci. W krótkim czasie, cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbiórkę potrzebnych rodzinie artykułów. Pakowanie zebranych darów zaczęliśmy już w piątek, w sobotę bardzo zgrana ekipa pakowała kolejne dary. Każda paczka była udekorowana pięknymi ozdobami i świątecznymi rysunkami. 36 paczek zanieśliśmy wspólnymi siłami do samochodu, a cała  szlachetna ekipa wyruszyła do magazynu Szlachetnej Paczki do SP 4 na ul. Boryńskiej. Wielki podziw wzbudziły ozdobione paczki i ich ilość. Wolontariuszka opiekująca się wybraną przez nas rodziną opowiedziała nam  krótko o akcji i wybranej przez nas rodzinie. Podziękowała Samorządowi Uczniowskiemu  za wykonanie aniołków – prezentów, kartek świątecznych dla darczyńców  rodzinnie wykonanych w domach oraz tych przekazanych przez uczniów i wychowawców klas II. Następnego dnia otrzymaliśmy od wolontariuszki wiadomość  z dostarczenia paczki rodzinie: „Reakcji rodziny na paczki było sporo. Niedowierzanie, zachwyt, radość, wzruszenie. Wszytko naraz. Gdy pierwsza tura paczek została wniesiona do mieszkania pani Ania chciała zamykać drzwi, bo myślała, że to już wszystko. Nie spodziewała się, że będzie ich aż 36.  Rodzinie bardzo podobały się piękne rysunki na paczkach – „Aż szkoda je odpakowywać” Pani Anna przejęła rolę logistyka i układała otwarte kartony tak, aby wszystkie mniej więcej posegregować tematycznie – Tu będzie żywność, tutaj chemia, a tu dla dzieci – nie wierzę, że tego jest aż tyle, starczy nam na dłuższy czas. I każdy z nas ma wymarzony prezent. Dziękowali darczyńcom ze łzami w oczach, przekazując drobny ale bardzo wymowny upominek„.

W imieniu rodziny serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wyrazili chęć pomocy.

„W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA”- to motto doskonale odzwierciedla zaangażowanie, dobro i serdeczność całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy za szlachetne serca Jolanta Ryba i Mariola Karwot