Autor: Katarzyna Smoleńska 9 lutego 2017

Z radością informujemy, że nasza szkoła „adoptowała” dziecko z Kamerunu w ramach współpracy z Pallotyńskim Ośrodkiem Misyjnym w Warszawie. Otrzymaliśmy zdjęcie wraz z danymi. Będziemy pomagali piętnastoletniej dziewczynie o imieniu Dorcas, która pragnie kontynuować naukę w szkole średniej handlowej Sacre Coeur w Bafoussam. Z powodu ubóstwa oraz ciężko chorej mamy, ojca nie stać na utrzymanie i kształcenie córki. Dzięki naszej pomocy Dorcas może kontynuować naukę i zdobyć wykształcenie. Mamy również możliwość korespondencji z Dorcas, więc niebawem nasi Mali Misjonarze na kółku misyjnym przygotują listy dla naszej podopiecznej.

Wszystkim osobom, które wsparły akcję sprzedaży różańców w kościele parafialnym, wykonanych przez naszych uczniów jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!!!!

opracowała – Jolanta Ryba