Autor: Mariola Karwot 6 października 2017

29 września 2017 r. o godzinie 7.00 drużyna zwarta i gotowa  wyruszyła na kolejną wyprawę górską. Tym razem w poszukiwaniu znaków jesieni. 47 uczniów – przedstawiciele klas: IV a, IV b, IV c, V a, V b, VI d, VII a i VII c wyruszyli wraz z opiekunami na powitanie jesieni do Beskidu Żywieckiego.

Celem wyprawy była Wielka Racza (szczyt położony 1236 m n.p.m.). Zdobywanie szczytu rozpoczęliśmy z Kolonii Rycerka, pod okiem przodownika p. Grzegorza wędrując żółtym szlakiem dotarliśmy na szczyt oraz do schroniska gdzie była meta Rajdu „Górska Jesień 2017” organizowanego przez Komisję Turystyki Górskiej, Koło PTTK Rybnik. Na mecie czekało na pasjonatów górskich wypraw wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Był ciepły posiłek – kiełbaska ze świeżym chlebkiem. Każdy miał okazję zdobyć ciekawe nagrody w loterii fantowej oraz wziąć udział w konkursach: wiedzy turystycznej, DARK, konkursie strzelania.

Nasza szkolna ekipa zdobyła:

I miejsce w konkursie wiedzy turystycznej – Martyna Matusiak kl. VII c

III miejsce dla drużyny oraz puchar za rozpowszechnianie turystyki górskiej.

Zmęczeni, ale zadowoleni po całym dniu około godziny 16:30 wsiedliśmy do autobusu, pożegnaliśmy Beskid Żywiecki i o godzinie 19:00 zameldowaliśmy się zdrowi i cali, szczęśliwi, lekko opaleni w Żorach.

Opiekę nad wspaniałą grupą turystów z dobrą kondycją sprawowały: p. Marzena Paździor, p. Sandra Klimczak, p. Katarzyna Smoleńska, p. Joanna Bazgier i p. Mariola Karwot – opiekun „Wędrowniczka”.