Autor: Monika Jakubska 30 maja 2017

W dniach od 22.05 do 24.05.2017 r. klasa 3f wraz z wychowawcą Moniką Jakubską oraz Paniami Magdaleną Gawron i Bożeną Ogińską spędziła 3 dni w pięknym zakątku Polski jakim jest miasto Szczawnica. Mieliśmy okazję płynąć statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i spacerować zaporą wodną podziwiając ruiny zamku w Nidzicy. Podziwialiśmy również piękny górski krajobraz Pienin płynąc spływem Dunajca wzdłuż granicy Polski i Słowacji. Podziwialiśmy piękno przyrody oraz poznaliśmy wiele legend między innymi o nazwie szczytu Pienin Trzy Korony. Krajobraz Szczawnicy mogliśmy również podziwiać z wysoka wjeżdżając krzesełkowym wyciągiem na górę Palenica, na której podziwialiśmy wyłaniające się zza chmur ośnieżone jeszcze Tatry. W ostatni dzień spacerowaliśmy urokliwymi ścieżkami w Rezerwacie Przyrody Wąwóz Homole, gdzie mostkami i pośród skał wędrowaliśmy pod górę. W chwilach wolnych dzieci spędzały czas na terenie Pensjonatu, gdzie grały w piłkę oraz w różne gry planszowe, a zwieńczeniem drugiego dnia wycieczki było ognisko oraz dyskoteka, na której obchodziliśmy 10 urodziny naszego kolegi Kacpra. Na zakończenie naszej wycieczki w drodze powrotnej zwiedziliśmy piękny, zabytkowy Kościół w Dębnie z XV w., który jest świadectwem polskiej kultury i talentu Podhalan i zalicza się do zabytków najwyższej klasy. Na ścianach tego drewnianego Kościółka są malowidła w stylu gotyckim, które przetrwały w niezmienionym stanie ponad 500 lat.

Wszyscy wróciliśmy do domów szczęśliwi i pełni wrażeń. Aż żal było wyjeżdżać. Dziękuję wszystkim dzieciom za uśmiechy, za swoją radość oraz dyscyplinę każdego dnia. Dziękuję również opiekunom Pani Magdalenie Gawron oraz Pani Bożenie Ogińskiej za wszelaką pomoc, uśmiech  i okazane serce wszystkim uczestnikom wycieczki. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Anity Budniak, która pomogła w dużej mierze w organizacji tej bardzo udanej wycieczki  i była naszym przewodnikiem. Chwile spędzone razem na pewno pozostaną w naszych sercach na długo.