Autor: Blandyna Wróbel 20 września 2017

19 września uczniowie klas IIa i II b pod opieką pań: Blandyny Wróbel i Marioli Jarczyk-Biernackiej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Od ziarenka do bochenka” w Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Dzieci miały okazję poznać rodzaje zbóż jakie są uprawiane w Polsce, oraz dowiedziały się jak powstaje chleb i jak kiedyś wyglądały żniwa. Mogły dotknąć i zobaczyć narzędzia, które służyły rolnikom do pracy w polu. Poznały jak ciężka kiedyś była praca rolnika. Dzieci mogły własnoręcznie ugnieść swoje mączne wyroby z wcześniej przygotowanego ciasta.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia: Blandyna Wróbel, Mariola Jarczyk-Biernacka