Autor: Katarzyna Smoleńska 27 kwietnia 2017

rok szkolny 2017/2018

opracował – p. Marek Utrata

Rozpoczęły się rozgrywki sezonu 2017/18 w mini siatkówkę Kinder + Sport. Na początek na siatkarskie parkiety ruszyły kategorie „czwórek” i „trójek”. Do pierwszego etapu tych rozgrywek prowadzony przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w kategorii „czwórek” (klas szóstych) zgłoszone zostały przez klub MUKS Sari Żory trzy zespoły, w których składach grają uczennice szóstych klas sportowych z SP15 i SP3. Miło nam poinformować, że 12 listopada w Gliwicach wszystkie nasze drużyny łącznie wygrały 7 meczy przegrywając tylko jeden, pokonując między innymi drużyny z Jastrzębia, Świętochłowic, Gliwic czy Szczygłowic. Do turnieju rewanżowego, który odbędzie się za dwa tygodnie zespoły Sari I i Sari II przystąpią z pierwszych miejsc w swoich grupach. Natomiast Sari III zajmuje obecnie drugie miejsce w swojej grupie. Życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach siatkarskich.


 

opracowała – p. Hanna Zyg

7 listopada klasa 4k – dziewczęta wraz ze swoją trenerką Panią Hanną Zyg zaprosiły na zajęcia grupę dziewcząt z klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach. Uczennice mogły wspólnie pobawić się w mini siatkówkę. Rozegrały mecze singlowe i każda dziewczynka spróbowała własnych sił. Wszystkie uczennice bardzo się starały wypaść jak najlepiej. Dziękujemy Pani Sylwii Mazur – trenerce, że przyjęła nasze zaproszenie. Kolejne spotkanie za kilka tygodni.


 

opracował – p. Marek Utrata

W terminie od 2 do 8 października uczennice siatkarskich klas sportowych z SP15 oraz SP3 uczestniczyły w siatkarskim obozie sportowym w Głuchołazach. Z naszej szkoły wyjechało do Gór Opawskich 28 dziewcząt z VI D oraz z VK. W pierwszych czterech dniach ciężko trenowaliśmy na sali gimnastycznej nawet trzy razy dziennie. Podczas wycieczki turystycznej zdobyliśmy najwyższy szczyt tamtejszych gór Biskupią Kopę. W Ośrodku Turystycznym Banderoza, w którym byliśmy zakwaterowani mogliśmy brać udział w warsztatach strzelania z łuku czy wysłuchać pogadanki o historii wydobywania złota w Górach Opawskich. Ostanie trzy dni pobytu to rywalizacja Ogólnopolskim Turniejem Mini Siatkówki, w którym udział wzięło prawie 300 dziewcząt nawet z Poznania, Krakowa, Opola czy Nysy. Wszystkie nasze zawodniczki wzięły udział w tym silnie obsadzonym turnieju reprezentując klub Sari Żory, a najlepsze drużyny zajęły odpowiednio:

11 miejsce (20 uczestniczących drużyn) w „czwórkach”

drużyna: Iwanek Zuzanna, Dominiak Aleksandra, Franczyk Amelia, Wacławczyk Marta, Tomaszewska  Dominika

 

8 miejsce (24 uczestniczących drużyn) w „trójkach”

drużyna: Kwiatkowska Zofia, Kazanecka Zuzanna, Smolak Antonina, Syrnicka Julia

 

8 miejsce (36 uczestniczących drużyn) w „dwójkach”

drużyna: Trojanowska Wiktoria, Smal Maja, Wróblewska Daria

 

Trenerami i opiekunami podczas obozu byli Marek Utrata oraz Marzena Antończyk.

 

  

rok szkolny 2016/2017 – koniec sezonu

 

opracowała – p. Violetta Salińska

Za nami bardzo udany sezon w rozgrywkach Kinder+Sport, które odbywają się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Jedna drużyna z rocznika 2005 i dwie drużyny z rocznika 2006 dotarły aż do półfinałów wojewódzkich i sklasyfikowano je na miejscach 9-12. Warto nadmienić, że do zawodów wystartowało aż 78 drużyn w kategorii „trojek” (rocznik 2005) i 125 drużyn w kategorii „dwójek” (rocznik 2006). Trenerem wszystkich trzech drużyn jest Violetta Salińska.

Nasza wspaniała „trójka” to: Zuzanna Iwanek, Aleksandra Dominiak,

Sara Raczyńska, Amelia Franczyk, Wiktoria Kaszuba i Nadia Marek.

 

Półfinalistki w kategorii „dwójek” to: Antonina Smolak, Aleksandra Wawrzeniec,

Daria Wróblewska, Julia Syrnicka, Maja Smal, Roksana Rudnicka i Zuzanna Kazanecka. 

 


tekst i zdjęcia – p. Violetta Salińska

22 kwietnia 2017 roku drużyny SP15 MUKS Sari Żory uczestniczyły w Turnieju Piłki Siatkowej im. Czesława Fojcika w Żorach. W turnieju uczestniczyły drużyny z Wodzisławia, Czeladzi, Łazisk Górnych, Pszczyny. Dla niektórych dziewcząt był to pierwszy tej rangi turniej w życiu.

W kategorii trójek siatkarskich na bardzo wysokim, trzecim miejscu uplasował się nasz zespół w składzie:

Zuzanna Iwanek, Nadia Marek, Amelia Franczyk.

W kategorii dwójek najlepszy nasz zespół w składzie:

Antonina Smolak, Aleksandra Wawrzeniec, Daria Wróblewska zajął czwarte miejsce.

 

Tego samego dnia po zakończonym turnieju w Żorach nasza „trójka” (Zuzanna Iwanek, Nadia Marek, Amelia Franczyk i Wiktoria Kaszuba) rozgrywała kolejne mecze trzeciego etapu Kinder+Sport w Tarnowskich Górach, które zakończyły się awansem do kolejnego etapu – półfinałowego. Dziewczyny były bardzo zmęczone, ale szczęśliwe, bo na 78 drużyn są w pierwszej szesnastce.

 

Nie mniejszym sukcesem mogą pochwalić się najmłodsze zawodniczki z SP15 MUKS Sari Żory. Dwie drużyny w składzie: Antonina Smolak, Aleksandra Wawrzeniec, Daria Wróblewska, Julia Syrnicka, Maja Smal, Roksana Rudnicka, Zuzanna Kazanecka grają w trzecim etapie rozgrywek Kinder+Sport – na 125 drużyn w województwie są wśród 32 najlepszych. W niedzielę 23 kwietnia rozgrywały pierwszy turniej trzeciego etapu.

Kibicujemy naszym zawodniczkom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


tekst i zdjęcia – p. Violetta Salińska

31 marca 2017 roku dziewczęta z klasy sportowej VD uczestniczyły w treningu z mistrzem. W naszej szkole gościł Jakub Turski – środkowy z Młodej Ligi Jastrzębskiego Węgla. Półtoragodzinny trening z taką gwiazdą to dla naszych młodych siatkarek wielkie przeżycie. Dziękujemy trenerowi Dawidowi Hołdzie za wspaniałą lekcję siatkówki!


opracowała – p. Violetta Salińska

Dnia 10 marca 2017 roku na Hali Sportowej w Żorach odbyły się Mistrzostwa Żor w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. W turnieju brało udział dziewięć szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa VD pod okiem Pani Violetty Salińskiej. Dziewczęta zagrały bardzo dobre mecze i mimo, że walczyły ze starszymi przeciwniczkami, to w ogólnej klasyfikacji zajęły wysokie trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


opracowała – p. Violetta Salińska

W tym roku do rozgrywek Kinder+sport stanęły z naszej szkoły

trzy drużyny z klasy czwartej w kategorii „dwójek”

i trzy drużyny z klasy piątej w kategorii „trójek”.

Po dwóch etapach do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się dwa zespoły „dwójek” w składzie:

Roksana Rudnicka, Zuzanna Kazanecka, Maja Smal – SP15 MUKS Sari Żory III

Antonina Smolak, Julia Syrnicka, Daria Wróblewska – SP15 MUKS Sari Żory I.

Jeden zespół „trójek” w składzie:

Aleksandra Dominiak, Zuzanna Iwanek, Sara Raczyńska, Amelia Franczyk, Wiktoria Kaszuba

– SP15 MUKS Sari Żory III.

Zuzanna Kazanecka została na ostatnim turnieju najlepszą zawodniczką i otrzymała koszulkę MVP.

Gratulujemy Zuzi i trzymamy kciuki za wszystkie dziewczynki!

Miasto Żory wspiera drużyny MUKS Sari Żory.


Dziewczęta z klas sportowych brały w tym semestrze udział w Wielkiej Lidze Minisiatkówki– Żory, Łaziska, Pszczyna. Turniej składał się z trzech etapów.

Naszą szkołę reprezentowały:

W kategorii „dwójek”: Rudnicka Roksana, Kazanecka Zuzanna, Smolak Antonina, Syrnicka Julia, Trojanowska Wiktoria, Wróblewska Daria.

W kategorii „trójek”: Iwanek Zuzanna, Franczyk Amelia, Tomaszewska Martyna, Kowalczyk Angelika.

W ostatecznej punktacji dziewczęta z klasy piątej zajęły III miejsce, a dziewczęta klas czwartych otrzymały wyróżnienie. Wielkie Brawa!


 

opracowała – p. Violetta Salińska

Sezon rozpoczęty! Za nami pierwsze starcie w rozgrywkach Kinder+Sport „trójek”. W tym sezonie w naszym województwie do boju stanęło 91 drużyn. Z SP 15 startowały trzy drużyny MUKS Sari Żory.

Pierwszy zespół w składzie: Franczyk Amelia, Tomaszewska Martyna, Marek Nadia, Kowalczyk Angelika/Walczewska Pola.

Drugi zespół: Mehlich Oliwia, Gołaszewska Daria, Gazarkiewicz Ewa, Kwiatkowska Zofia

Trzeci zespół: Iwanek Zuzanna, Dominiak Aleksandra, Raczyńska Sara, Kaszuba Wiktoria/Kowalczyk Angelika

Dziewczęta zagrały bardzo dobre i zacięte mecze. Pierwszy turniej odbył się 20 listopada 2016 roku w Krzanowicach a rewanż 4 grudnia w Rudzie Śląskiej. Po pierwszym etapie odpadła drużyna numer jeden, zespół numer trzy jest na drugim miejscu w swojej grupie a zespół numer dwa na czwartym. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki w dalszych rozgrywkach

Miasto Żory wspiera MUKS Sari Żory.


W dniach 5-9 października 2016 roku uczennice klasy 5d wzięły udział w obozie sportowym w Głuchołazach, zakończonym XIII Ogólnopolskim Turniejem w Mini Piłce Siatkowej o Puchar Szefa Banderozy.

Dziewczyny od pierwszego dnia zachwyciły się ośrodkiem „Banderoza” oraz czekającymi tam na nie atrakcjami. Każdego dnia odwiedzały małe kocięta, obserwowały życie kóz oraz bawiły się z psami właściciela. Jednakże oprócz zabawy uczennice dużo czasu spędzały na hali sportowej. Po intensywnych treningach przeplatanych pysznymi posiłkami oraz odwiedzinami okolicznych atrakcji zawodniczki MUKS Sari Żory wzięły udział w pierwszym w swoim życiu turnieju na tak wysokim poziomie. Podczas zawodów panowała przyjazna atmosfera, wpajano zasady gry fair play, a w ramach relaksu po wyczerpujących meczach każdy mógł skorzystać z jaskini solnej. Niezapomnianym wydarzeniem zapewne był także chrzest młodych siatkarek, w trakcie którego dziewczyny dowiodły swej odwagi i złożyły tradycyjną przysięgę ułożoną przez swoje starsze koleżanki z klubu.

Obóz sportowy zapewne na długo pozostanie miłą i bogatą w nowe doświadczenia przygodą zarówno dla dziewczyn z 5d, jak i dla opiekunek uczennic – p. Violetty Salińskiej i p. Sandry Klimczak.

tekst i zdjęcia – p. Violetta Salińska i p. Sandra Klimczak


 

W roku szkolnym 2016/2017 działają dwie klasy

mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt: klasa piąta D i czwarta K.

Tak jak w ubiegłym roku szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć sportowych, w tym 12 godzin szkolenia siatkarskiego.

Oto prezentacja naszych zawodniczek:
Klasa IVK
Bartecka Angelika Agnieszka
Kazanecka Zuzanna
Niedzielska Oliwia  Barbara
Obara Wiktoria  Oliwia
Orlik Oliwia  Klaudia
Rojek Laura  Anna
Rudnicka Roksana  Julia
Simsek Ayse  Gosia
Smal Maja  Martyna
Smolak Antonina
Syrnicka Julia
Trojanowska Wiktoria  Ewa
Wawrzeniec Aleksandra  Magdalena
Wróblewska Daria  Natalia
Wróblewska Natalia  Klaudia

Trenerami w tej klasie są p. Joanna Lewandowska i p. Violetta Salińska.

 

Klasa VD
Dominiak Aleksandra
Franczyk Amelia Karolina
Gazarkiewicz Ewa Patrycja
Gołaszewska Daria Maria
Iwanek Zuzanna
Kaszuba Wiktoria Magda
Kisiel Karolina Magdalena
Kowalczyk Angelika Anna
Kwiatkowska Zofia Anna
Marek Nadia
Mehlich Oliwia Karolina
Raczyńska Sara
Tomaszewska Martyna Karolina
Walczewska Pola Mirosława

Trenerem jest p. Violetta Salińska.

tekst i zdjęcia – p. Violetta Salińska

 

Od września roku szkolnego 2015/16 w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 15 rozpoczęła działalność nowa czwarta klasa mistrzostwa sportowego o profilu siatkówki dziewcząt. Skupia ona grupę piętnastu dziewcząt, które zostały wybrane drogą selekcji w oparciu o testy sprawnościowe. Trenerem i wychowawcą klasy jest nauczycielka wychowania fizycznego i instruktorka siatkówki Violetta Salińska. Opiekę merytoryczną nad klasą sprawuje Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy SARI Żory, który zajmuje się szkoleniem siatkarskim w naszym mieście od kilkunastu lat. W ramach zajęć sportowych w klasie sportowej uczennice realizują 16 godzin zajęć (12 godzin szkolenia siatkówki oraz 4 godziny podstawy programowej z wychowania fizycznego). Uczennice poza szkoleniem startować będą w rozgrywkach mini siatkówki Kinder Sport organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej.
W kolejnym roku szkolnym 2016/17 planowane jest uruchomienie kolejnej klasy siatkarskiej. Zajęcia naborowe do kolejnej klasy prowadzone są w naszej szkole przez mgr Joannę Lewandowską w piątki o godz.16.00.
Zapraszamy do odwiedzenia strony klubowej i faceeboka klubowego Sari Żory www.muks-sari.eu gdzie można się dowiedzieć więcej działalności klubu i grupach treningowych i szkoleniowych.

 

Kryteria naboru do klasy czwartej mistrzostwa sportowego dziewcząt o profilu siatkówka na rok szkolny 2016/17 dostępne są w zakładce REKRUTACJA -> Kryteria rekrutacji.

Archiwum

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij