Trwają prace nad termomodernizacją budynku szkoły. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad BHP na terenie przyszkolnym.
Autor: Katarzyna Smoleńska 2 lutego 2016

W związku z Zarządzeniem PM Żory nr OR.0050.468.2017 z dnia 31.03.2017 r.

ogłaszam nabór uzupełniający do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

Szkoły Podstawowej nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach w terminie:

od 26.05.2017 r. do 08.06.2017 r.

Zapisów do szkoły można dokonać w sekretariacie szkoły w godzinach:

od poniedziałku do piątku

od 7.00 do 15.00.

Katarzyna Foltys –  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach

rok szkolny 2017/2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach

ogłasza

zapisy do klasy I

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2010 r.

i DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2011 r.

Zasady przyjmowania do klasy pierwszej:

1. Dzieci urodzone w 2010 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców (druk do pobrania na stronie szkoły www.sp15-zory.pl lub w sekretariacie szkoły)

2. Dzieci urodzone w 2011 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców wraz z zaświadczeniem o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego lub na podstawie Opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W roku szkolnym 2017/2018 planuje się otwarcie klasy I sportowej, osoby zainteresowane proszone są o złożenie zgłoszenia jw. wraz z wstępną deklaracją przyjęcia do klasy sportowej (do pobrania na stronie szkoły www.sp15-zory.pl lub w sekretariacie szkoły). O przyjęciu do klasy sportowej będą decydowały wyniki testów sprawnościowych przeprowadzonych w późniejszym terminie.

Zapisy  do 31.03.2017 r. w sekretariacie szkoły
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00

Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać pod numerem (32) 4343925

pdf. ►Zgłoszenie do obwodowej szkoły podstawowej

pdf. ►Deklaracja do klasy sportowej

rok szkolny 2016/2017

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o systemie oświaty z dnia 29 grudnia 2015 r. Dz. U. z 2016r. poz 35,

od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci 7 – letnie.

Dzieci 6 – letnie będą miały prawo rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej o ile korzystało z wychowania przedszkolnego

w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole.

Jeśli dziecko 6 – letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy.

W takim przypadku niezbędna będzie opinia z poradni psychologiczno – pedagogicznej

o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Szkoła Podstawowa nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017:

– dzieci 7 letnich urodzonych w 2009 r.

– dzieci 6 letnich urodzonych w 2010 r.

Dzieci można zapisywać w sekretariacie szkoły codziennie:

od 7.00 do 16.00 w poniedziałki

od 7.00 do 15.00 od wtorku do piątku

Okres zapisu od 29 marca do 22 kwietnia.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy pierwszej

po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

pdf. ►Zgłoszenie do obwodowej szkoły podstawowej

pdf. ►Wniosek o przyjęcie kandydata spoza obwodu

Zarządzenie Prezydenta Miasta Żory z dnia 27.01.2016 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2016/2017 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym  oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkól podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Żory.

Więcej informacji do pobrania tutaj:

pdf. ►Zarządzenie_Prezydenta_Miasta_Żory