Autor: Monika Jakubska 10 kwietnia 2018

Już tylko 12 drużyn walczy o tytuł Mistrza Śląska czwórek siatkarskich –

wśród nich młode siatkarki Sari Żory – uczennice naszej szkoły.

Do rozgrywek Śl.Z.P.S pod nazwą Kinder + Sport w kategorii czwórek siatkarskich mających wyłonić Mistrza Śląska przystąpiło we wrześniu aż 128 drużyn. W ostatnią niedzielę 8 kwietnia w Będzinie zakończyły się rozgrywki III etapu,  w którym to rywalizowały dwie drużyny Sari Żory. Miło nam poinformować iż jedna z drużyn po pokonaniu zespołów z Sosnowca i Jastrzębia awansowało do kolejnego etapu w którym w walce o tytuł Mistrza Śląska pozostało już tylko 12 drużyn. Zawodniczki drużyny Sari są szóstoklasistkami – uczennicami siatkarskich klas sportowych SP 15 i SP3. Naszej drużynie w składzie:  Z. Iwanek, D. Dominiak, A. Franczyk, M. Wacławczyk, J. Jabłonka,  P. Muszyńska życzymy pokonania kolejnych 11 drużyn w drodze do tytułu mistrza. Druga z naszych drużyn zagrała nieco gorzej i odpadła z dalszych rozgrywek zajmując miejsca 13-16 na Śląsku.

Wszystkie trzecioklasistki chcące rozpocząć przygodę z siatkówką i naśladować swoje starsze koleżanki w drodze do mistrzostwa zapraszamy do nowej czwartej klasy sportowej otwieranej w naszej szkole.

Testy naborowe do klasy odbędą się już 18 kwietnia na szkolnej sali gimnastycznej o godz.17.00 – zapraszamy.

• Hurtownia "Papirus"