Autor: Katarzyna Smoleńska 24 września 2018

opracowała – p. Hanna Zyg

21 września br. w Żorach odbył się Bieg na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta. Zawody były szczególne, gdyż upamiętniały 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem był MOSiR Żory, Szkoła Podstawowa nr 1 w Żorach, żorski Hufiec Harcerski, a także Bractwo Kurkowe z Żor. Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. Bieg był podzielony na etapy – pierwszy odbywał się śladami historycznych miejsc Żor, drugi już typowo na terenie leśnym. Uczniowie przed startem otrzymali mapkę, która wskazywała trasę biegu oraz punkty kontrolne. Pierwsza część liczyła 8 km,  a druga – 3 km.

Nasza szkoła pierwszy raz uczestniczyła w tego rodzaju współzawodnictwie sportowym, dlatego wielkie gratulacje za włożony ogromny wysiłek. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce na 13 startujących zespołów. Opiekunami drużyn byli Pani Hanna Zyg – dziewcząt i Pan Robert Olejniczak – chłopców.

• Hurtownia "Papirus"