Autor: Katarzyna Smoleńska 7 grudnia 2014

W sobotę 6 grudnia uczniowie klas I a, I b, I c, I f, I s, III b, III c, III d pod opieką Pań: Bogusławy Dudy, Justyny Gawlik, Moniki Jakubskiej, Bernadety Jandudy, Marioli Karwot, Jolanty Ryby, Katarzyny Smoleńskiej oraz Maryli Więzik wybrali się Muzeum Miejskiego w Żorach na zajęcia edukacji muzealnej pt. ”Święty Mikołaj – historia prawdziwa”. Spotkanie rozpoczęło się bardzo poważnie, od przybliżenia nam historycznej postaci biskupa – Mikołaja z Mirry. Ciekawostki z jego życia poznawaliśmy poprzez wyświetlanie slajdów i opowieści Pana Tomasza Góreckiego oraz dramę pokazującą jak młody Mikołaj pomógł biednej dziewczynie. W dalszej części zajęć poznaliśmy wiele faktów na przełomie wieków, z poczynań różnych Mikołajów, tych dobrych, ale też takich, którzy raczej nie mają poczciwych zamiarów. W końcu doczekaliśmy się największej frajdy – spotkania z prawdziwym, dobrym Mikołajem, Aniołkami oraz Diabłem. Każdy otrzymał miły upominek, ale wcześniej musiał wykonać specjalne zadanie np. zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wiersz, zatańczyć. Była też chwila grozy, gdy Diabeł wywołał kilkoro niesfornych uczniów, żeby im wręczyć ku przestrodze, torbę kamyków. Jednak chłopcy obiecali poprawę i także otrzymali słodkości.

Zajęcie były wspaniałe, wszystkim się bardzo podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Tabor i Zespołowi (Pani Barbarze Karwot, Pani Joannie Kipka, Pani Marioli Spendel, Pani Urszuli Wróbel, Panu Tomaszowi Góreckiemu i Panu Ludwikowi Wróbel) za zorganizowanie fantastycznej imprezy mikołajkowej.

Maryla Więzik

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej cudownej imprezy.