Autor: Joanna Bazgier 14 października 2014

Dzień 14 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu do odświętnie ubranych pierwszaków i zgromadzonych gości przybyli Kosmici z Planety Odkrywców, którzy sprawdzili przygotowanie dzieci do ślubowania. Wszystkie dzieci śpiewały wspólnie piosenki, a każda klasa miała za zadanie zaprezentować krótki wierszyk lub piosenkę. Piosenki i prezentacje poszczególnych klas wszystkim bardzo się podobały, dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Później nastąpiła najważniejsza chwila – ślubowanie i pasowanie na uczniów. Uczniowie z przejęciem przyrzekali, że będą dbać o honor szkoły, szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po złożeniu przysięgi Pani Dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na pełnoprawnego ucznia, co zostało potwierdzone odciśnięciem kciuka pod tekstem ślubowania. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość prowadziła pani Justyna Gawlik, która powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów oraz przeprowadziła uczniów i rodziców przez uroczysty moment ślubowania.
W role Kosmitów z Planety Odkrywców wcielili się uczniowie z klasy IIId, przygotowani przez panią Katarzynę Smoleńską.
Uroczystość ślubowania przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Bogusława Duda, Katarzyna Smoleńska, Justyna Gawlik, Joanna Bazgier, Barbara Ptak, Monika Jakubska, Maria Więzik.
Dekoracja sali pani Marzena Paździor.
Opracowanie: wychowawcy klas pierwszych