Autor: Katarzyna Smoleńska 28 listopada 2016

21 listopada w miejskiej hali w Żorach miłośnicy siatkówki mogli uczestniczyć w niecodziennym treningu pokazowym z udziałem gwiazd Jastrzębskiego Węgla.

Uczniowie naszej szkoły, trenujący na co dzień siatkówkę w klasach sportowych, mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnym programie składającym się z części teoretycznej oraz praktycznej. Impreza rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, gwiazd Jastrzębskiego Węgla, Kubańczyka Salvador Hidalgo Oliva oraz Amerykanina Scott Touzinsky. Pierwszy z wymienionej dwójki graczy jest odkryciem tego sezonu w Plus Lidze. Z kolei amerykański siatkarz jest zawodnikiem niezwykle utytułowanym a jego najważniejszym osiągnięciem w karierze jest tytuł mistrza olimpijskiego wywalczony podczas Igrzysk w Pekinie w 2008. Udział zawodników był doskonałą okazją do poznania kulisów uprawiania siatkówki, możliwości rozwoju kariery sportowej, a także poznania współczesnych tendencji w treningu siatkarskim. Po wykładzie teoretycznym rozpoczęła się część praktyczna, w której uczestniczyli młodzi zawodnicy z Akademii Talentów oraz drużyna kadetek MUKS Sari Żory. Młodzież pod kierunkiem trenerów zademonstrowała ciekawe zestawy ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz z piłkami. Największą jednak atrakcją tego dnia była możliwość uzyskania autografu oraz pamiątkowego zdjęcia od siatkarskich gwiazd.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna na stronie: http://mosir.zory.pl/trening-pokazowy-z-udzialem-gwiazd-jastrzebskiego-wegla-za-nami/

Marek Utrata