Autor: Monika Jakubska 14 października 2017

W terminie od 2 do 8 października uczennice siatkarskich klas sportowych z SP15 oraz SP3 uczestniczyły w siatkarskim obozie sportowym w Głuchołazach. Z naszej szkoły wyjechało do Gór Opawskich 28 dziewcząt z VI D oraz z VK. W pierwszych czterech dniach ciężko trenowaliśmy na sali gimnastycznej nawet trzy razy dziennie. Podczas wycieczki turystycznej zdobyliśmy najwyższy szczyt tamtejszych gór Biskupią Kopę. W Ośrodku Turystycznym Banderoza, w którym byliśmy zakwaterowani mogliśmy brać udział w warsztatach strzelania z łuku czy wysłuchać pogadanki o historii wydobywania złota w Górach Opawskich. Ostanie trzy dni pobytu to rywalizacja Ogólnopolskim Turniejem Mini Siatkówki, w którym udział wzięło prawie 300 dziewcząt nawet z Poznania, Krakowa, Opola czy Nysy. Wszystkie nasze zawodniczki wzięły udział w tym silnie obsadzonym turnieju reprezentując klub Sari Żory, a najlepsze drużyny zajęły odpowiednio:

W „czwórkach” 11 miejsce (20 uczestniczących drużyn) drużyna: Iwanek Zuzanna, Dominiak Aleksandra, Franczyk Amelia, Wacławczyk Marta, Tomaszewska  Dominika

W „trójkach” 8 miejsce (24 uczestniczących drużyn) drużyna: Kwiatkowska Zofia, Kazanecka Zuzanna, Smolak Antonina, Syrnicka Julia

W „dwójkach” 8 miejsce (36 uczestniczących drużyn) drużyna: Trojanowska Wiktoria, Smal Maja, Wróblewska Daria

Trenerami i opiekunami podczas obozu byli Marek Utrata oraz Marzena Antończyk