Autor: Monika Jakubska 7 października 2018

zdjęcia: Danuta Ulewicz-Adamczyk i Monika Jakubska

W sobotę 29.09.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 15 na os. Sikorskiego odbył się „Rodzinny Festyn Piętnastki”. Dyrekcja, Organizatorzy –  P. Magdalena Gawron, P. Monika Jakubska i P. Hanna Zyg bardzo dziękują wszystkim rodzicom za przybycie wraz ze swoimi pociechami, którzy świetnie się bawili spędzając z całą społecznością szkolną czas oraz wszystkim niezastąpionym nauczycielom naszej szkoły, którzy byli bardzo zaangażowani w organizację i obsługę swoich stanowisk. Szczególne podziękowania kierujemy do P. Sylwii, która pozyskała sponsorów zarówno prywatnych jak i firmy, które prowadziły z dziećmi ciekawe zajęcia oraz P. Sandrze, która również pozyskała sponsorów oraz wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Żor prowadziła pokazy strażaków i przeprowadziła różne strażackie konkurencje. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Prezydent Waldemar Socha, Pan Jacek Świerkocki oraz przewodniczący Rady Dzielnicy os. Sikorskiego Pan Marciniak.

Podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, których poniżej wymieniamy,

a dzięki którym ten festyn mógł się cieszyć tyloma atrakcjami. Są nimi:

Rada Dzielnicy os. Sikorskiego, Przedstawiciele Rady Miasta Pan Kamil Owczarek oraz Pani Jolanta Hrycak, dzięki której mieliśmy piękne żorskie kolorowe leżaki, Pan Mateusz Mleczko, Pani Monika Chudzik, Pani Agnieszka Konieczny, Pan Stanisław Ratajczak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Pani Ewa Kałus, dzięki której wolontariuszki z Centrum Organizacji Pozarządowej malowały dzieciom twarze, Centrum Rehabilitacyjno-Sprotowy Vita Sport, który ufundował nagrody dla rodziców w postaci wejściówek na zajęcia fitness i squasha oraz wejściówki dla dzieci na Cube Ball oraz do figloraju, Pan Ireneusz Pustelnik, który ufundował jednorazowe naczynia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ufundował upominki dla zawodników i wypożyczył nam namiotu, Piekarnia Rehlis oraz Piekarnia Cukiernia „Jedynka” Sp. J., dzięki którym jedliśmy  pyszne pieczywo,  Ochotnicza Straż Pożarna w Żorach – OSP Żory,  Zakład Masarniczy Kadłubek,  Księgarnia Sowa, Szkoła Języków Obcych „Be-Best”, Biuro Podróży Atlas Tours, hurtownia Papirus oraz hurtowni Multibiuro, która ufundowała upominki w postaci gier, przyborów do pisania, gadżetów, itp., Pani Jadwiga Tabor z Centrum Edukacji Regionalnej, dzięki której nasz Kulturek rozdawał dzieciom kolorowanki „Bajtel” oraz firmie Print Media za wydruki reklamowe.

Na festynie było wiele atrakcji, z których korzystały nie tylko dzieci, ale również dorośli. Te atrakcje to m.in. zajęcia z robotyki prowadzone przez Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids, zajęcia wskrzeszania ognia, uzdatniania wody oraz inne zajęcia Survival  ze szkoły przetrwania oraz pokazy chemiczne, które prezentowała nam Pani z Akademii Nauki i Rozwoju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szachy prowadzone przez naszą nauczycielkę Panią Benię. Nie zabrakło również zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w dmuchanym zamku, a także zajęć z zumby, która była prowadzona przez instruktorkę mażoretek P. Dżesikę Skórską, które poprzedzone były pokazem układu tanecznego mażoretek z osiedlowego klubu Wisus. Dzieci mogły uczestniczyć również w zajęciach plastycznych, które prowadziły nasze Panie ze świetlicy – P. Danusia i P. Bożena oraz nasza plastyczka P. Marzena P. Dzieci zabawiał również „Kulturek” – maskotka z Miejskiego Ośrodka Kultury, w którą ubrany był nasz tajemniczy nauczyciel oraz świnka z Miasteczka Westernowego „Tweenpigs”. Rozegrane były również zawody sportowe, które prowadzili nasi wspaniali nauczyciele w-fu: P. Hania, P. Viola, P. Teresa oraz P. Robert, a pomagała im P. Dorota i P. Śliwiński,  którzy na szkolnym boisku i na sali gimnastycznej prowadzili nie tylko zawody sportowe dla dzieci, ale także dla rodziców. Twarz naszych dzieci malowały wolontariuszki z Centrum Organizacji Pozarządowej. Nasi nauczyciele obsługiwali stoiska:

• „Palce lizać”, na którym P. Mariola K., P. Gabrysia, P. Sylwia P., P. Agnieszka, P. Renata i P. Marzena Z. zachęcały do kupienia pysznych ciast, które upiekli rodzice naszych uczniów

• stoisko z herbatą i kawą – dzięki P. Eli, P. Joli i P. Bogusi można było się ogrzać ciepłą kawą i herbatą

• kiermasz maskotek, gier i książek – P. Danusia, P. Justyna, P. Mariola J. i P. Blandyna, które swoim uśmiechem zachęcały dzieci do wybrania sobie ulubionej maskotki, gry, czy książki, której jeszcze nie mają

• P. Agnieszka i  P. Ewa nalewały przepyszną grochówkę, którą ugotowały nasze najwspanialsze Panie kucharki

• P. Jacek i P. Lidia piekli na grillu pyszne kiełbaski

• P. Kasia, P. Asia, P. Sylwia O. i P. Monika P. dbały o uczniów, w trakcie zajęć z robotyki i pokazów chemicznych, a P. Bogusia wraz z prowadzącymi zajęcia survival wskrzeszała z dziećmi ogień

Nie zapominamy również o P. Marianie i P. Edwardzie, bez których przygotowanie terenu i sprzętu na festyn nie byłoby możliwe. Dziękujemy również P. Jackowi za przygotowanie nagłośnienia i oprawy muzycznej.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 15

dziękują za tak liczne przybycie i wsparcie całej inicjatywy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.