Trwają prace nad termomodernizacją budynku szkoły. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad BHP na terenie przyszkolnym.
Autor: Jolanta Wołczyńska 11 października 2017

        W dniu 4 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych na małej sali gimnastycznej. Z tej okazji uczniowie klas IV oraz V wzięli udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę z języka angielskiego. Z każdej klasy została wybrana drużyna składająca się z trzech uczniów, którzy chcieli sprawdzić poziom swojej wiedzy i powalczyć o miejsce na podium dla swojej klasy. Wszyscy pozostali uczniowie kibicowali swoim drużynom.

        Do rozwiązania była krzyżówka oraz quizy, a dodatkowo uczniowie wzięli udział w zabawie „tańczące kurczaki”, w której rywalizowali w parach. Konkurencja wywołała wiele emocji, ponieważ każdy uczeń w parze miał na plecach przyczepioną kartkę z angielskim słowem i miał za zadanie zobaczyć jakie słowo ma na plecach kolega, a jednocześnie nie pokazać swojej kartki przeciwnikowi. W rezultacie dzieci musiały trochę „potańczyć” koło siebie i wygrywał ten, kto był zwinniejszy i szybszy.

        Konkurencje sprawdzające poziom wiedzy były przygotowane online przez nauczycieli organizatorów i sprawdzały stopień opanowania materiału z poprzednich klas. Okazało się, że zadania nie były wcale takie łatwe, ale wszyscy sobie z nimi poradzili.

Wyniki w klasach IV prezentowały się następująco:

I miejsce – IVa

II miejsce – IVk

III miejsce – IVb, IVc

Wyniki klas V:

I miejsce – Vb

II miejsce – Vc

III miejsce – Va

IV miejsce – Vs

        Dzień Języków Obcych został przygotowany przez p. Jacka Buszkę oraz p. Jolantę Wołczyńską i na pewno będziemy go świętować w przyszłym roku, ponieważ warto uczyć się języków obcych!