Autor: Ewa Socha 4 października 2018

        Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na przedstawienie teatralne pt. „Oskar i pani Róża” przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Przedstawienie odbędzie się 10 października o godzinie 16.30 na małej sali gimnastycznej.

        Jest to historia ciężko chorego na białaczkę chłopca, który będąc w szpitalu, zaprzyjaźnia się z pewną wolontariuszką i nazywa ją „ciocią”.

        Oskar ma dopiero dziesięć lat i bagaż trudnych życiowych doświadczeń, które przytłoczyłyby niejednego dorosłego. Choć jest ciężko chory, stara się nie tracić optymizmu, a siłę czerpie z „nietypowej” korespondencji, jaką regularnie prowadzi z Panem Bogiem…

Czy można zaakceptować własną śmierć, gdy się ma dziesięć lat? Jak pogodzić się z taką koniecznością? I czy cierpienie wpisane jest w naszą egzystencję? Na te i inne trudne pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie, którzy wystąpili w przedstawieniu Oskar i pani Róża.

Organizatorzy: K. Socha, S. Klimczak i M. Paździor

• Hurtownia "Papirus"