Trwają prace nad termomodernizacją budynku szkoły. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad BHP na terenie przyszkolnym.
Autor: Monika Jakubska 29 września 2017

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do konkursu 

,,WZOROWA ŁAZIENKA”.

 

ODDAJEMY GŁOSY NA NASZĄ SZKOŁĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ 

 www.wzorowalazienka.pl

 

 

Do 30.11.2017 r. każdy może oddać swój głos. Dzięki oddanym głosom, nasza szkoła ma szansę  zdobyć środki czystości firmy Domestos, a  NAGRODĄ GŁÓWNĄ JEST REMONT SZKOLNEJ ŁAZIENKI.

 

UWAGA!  Istnieją dwa rodzaje głosów:

a) Głosy standardowe to głosy oddawane na stronie internetowej, jeden głos standardowy = 1 głos przeliczany na punkty

b) Głosy z paragonami do głosy oddawane na stronie internetowej, jeden głos z paragonem = 20 głosów, które przeliczane są na punkty

Zakupienie w okresie od 1.09.2017 r. do 30.11.2017 r. produktu Domestos  i zachowanie paragonu, z którego treści wynikać będzie dokonanie zakupu produktu Domestos.

 

Liczba wszystkich głosów oddanych na daną galerie szkoły jest dzielona przez liczbę uczniów w danej szkole!!!

 

UWAGA!!!

1 paragon to 20 głosów niezależnie od liczby zakupionych produktów Domestos widniejących na paragonie – tak więc, każdy zakupiony produkt powinien być na osobnych paragonach!!!

 

Dziękujemy i trzymamy kciuki!

Koordynatorzy projektu w szkole: Magdalena Gawron i Monika Jakubska

Autor: Katarzyna Smoleńska 29 czerwca 2014

27 czerwca 2014 roku o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia dla klas IV-VI z okazji zakończenia roku szkolnego, którą przygotowali uczniowie klasy VIb wraz z p. Kazimierą Sochą i p. Wiesławą Wojciech.
Wicedyrektor Szkoły Pani Elżbieta Wolnik przywitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Uczniowie wyróżnieni zostali dyplomami, pucharami i nagrodami książkowymi. Rodzice uczniów z najwyższymi średnimi zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

 

Tytuł ABSOLWENTA SZKOŁY w roku szkolnym 2013/2014 zdobyli: Miłosz Żebrowski z klasy VI s, Sandra Macionczyk z klasy VI b i Julia Januszek z klasy VI a. Gratulujemy!

  Czytaj dalej…

Autor: Katarzyna Smoleńska 29 czerwca 2014

Nadeszły upragnione przez wszystkich wakacje. Cieszą się z tego zwłaszcza uczniowie. Miniony rok szkolny w szczególny sposób pożegnali uczniowie klas drugich. To właśnie oni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali akademię dla klas I-III. Z piosenką na ustach żegnali kończący się rok szkolny. Były wesołe wiersze i skoczne piosenki. W dowcipny sposób przekazali oni również swoim kolegom i koleżankom garstkę wakacyjnych rad i ostrzeżeń.

Na zakończenie zostały wręczone podziękowania dla rodziców klas III, na których wsparcie i pomoc zawsze można było liczyć. Klasy trzecie zakończyły swój pierwszy etap edukacji. Najlepsi z nich otrzymali nagrody książkowe zasponsorowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas: IIb, IIc i IId pod kierunkiem pań: Justyny Gawlik, Bogusławy Dudy i Katarzyny Smoleńskiej.

Justyna Gawlik

Autor: Katarzyna Smoleńska 25 czerwca 2014

Uczniowie klasy III B pod opieką wychowawcy Maryli Więzik zaprezentowali rodzicom na zajęciach otwartych teatrzyk pt. „Czerwone Kapturki” To już drugi teatrzyk przygotowany w ramach projektu „Słowem i kolorem czarowane – warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych”. Dzieci przedstawienie, wiersze i piosenki dedykowali swoim rodzicom. Spotkanie przypadło w Dzień Ojca, więc tatusiowie otrzymali legitymacje SUPERBOHATER. Dzieci stanęły na wysokości zadania i udało im się rozbawić publiczność. Rodzice, jak zwykle nie zawiedli i pomogli w przygotowaniu pięknych kostiumów. Na zakończenie imprezy był wspólny poczęstunek. Łezka zakręciła się w oku, bo to już koniec pierwszego etapu kształcenia. Powodzenia i sukcesów w następnych latach szkolnych.

Maryla Więzik

Autor: Jacek Buszka 25 czerwca 2014

Niezmiernie miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła uczestniczyła w programie Cyfrowa Szkoła – Aktywna Edukacja.

W ramach tego programu nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, na których poznawali wykorzystywanie nowych metod nauczania. 

Poznawali ponadto sposoby uatrakcyjniania zajęć o techniki komputerowe i multimedialne, a następnie dzielili się nimi z innymi nauczycielami w ramach lekcji otwartych.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli udało się wzbogacić warsztat pracy naszych pracowników, uatrakcyjnić lekcje i usprawnić metody pracy z uczniami.

Autor: Jacek Buszka 24 czerwca 2014

Zgodnie z projektem ustawy dot. podręczników dla uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015 zaopatrzenie uczniów w podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej w kl. I jest finansowane z dotacji celowej.

Oznacza to, iż rodzice, nie muszą kupować podręczników na własną rękę, szkoła zostanie w nie wyposażona z funduszy powyższej dotacji.

Czytaj dalej…

Autor: Jacek Buszka 24 czerwca 2014

Czerwiec jest miesiącem podsumowań, warto zatem wspomnieć o osiągnięciach naszych sportowców z klas mistrzostwa sportowego.

Osiągnięcia sportowe w sezonie 2013/2014: 

Największym sukcesem Koszykówki oraz Sportu Szkolnego w historii Żor jest IV miejsce Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych „Energa Basket Cup 2014”.  Czytaj dalej…

Autor: Joanna Bazgier 23 czerwca 2014

23 czerwca 2014 odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne dla uczniów klas IIIa i IIIc z udziałem grupy przedszkolaków „Motylki” pt. „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu wykorzystano filmy edukacyjne z cyklu „Bezpieczne dziecko – Zetka i Zygzak”, prezentacje multimedialne dotyczące bezpieczeństwa: na górskich szlakach, kąpiel wodna i słoneczna, znajomy-nieznajomy, numery alarmowe itp. W spotkaniu wykorzystano również prezentacje wykonane przez uczniów IIIa i IIIc. Przedszkolaki biorące udział w spotkaniu otrzymały ulotki informacyjne.

Opracowanie: Barbara Ptak Joanna Bazgier

Autor: Jolanta Wołczyńska 23 czerwca 2014

Wiemy już kto zwyciężył w konkursie Spelling Champ w roku szkolnym 2013/2014! Po siedmiu etapach i zaciętej walce wyniki są następujące:

 

1. Michał Mieszczak, kl.Vc – 673.5/706 punktów (95%)
2. Martyna Jureczko, kl.Vc – 634/706 punktów (90%)
3. Michał Solowski, kl.VIa – 628/706 punktów (89%)

  Czytaj dalej…

Autor: Elżbieta Wolnik 22 czerwca 2014

Zakończenie roku szkolnego 27 czerwca 2014 r.

 

8.00 Msza Święta w kościele Miłosierdzia Bożego 

9.00 zakończenie dla klas 1-3 sala gimnastyczna duża

11.00 zakończenie dla klas 4-6 sala gimnastyczna duża

Autor: Elżbieta Wolnik 22 czerwca 2014

 

Festyn już za nami.

 

Bardzo dziękujemy Państwu za obecność.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:

  • Zarządowi Sport Kliniki,
  • Masarni Jan Kadłubek,
  • firmie Perchmann z Poznania i jej przedstawicielowi w osobie pana Zubek,
  • firmie Klimosz
  • oraz Rodzicom naszych uczniów.

Za zaangażowanie i pracę dziękujemy nauczycielom bez wkładu których trudno byłoby zorganizować tyle atrakcji.

W szczególności zaś dziękujemy : Czytaj dalej…

Autor: Katarzyna Smoleńska 22 czerwca 2014

Dnia 17.06.2014 r. uczniowie klasy III d naszej szkoły wystawili sztukę teatralną pt. „Teatr”. Autorem tej sztuki jest p. Halina Synowska, która także czuwała nad przygotowaniem uczniów w ramach projektu „Słowem i kolorem czarowane – warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych”. Przedstawienie zorganizowano z myślą o przedszkolakach, którzy zasilą w przyszłym roku szkolnym szeregi naszej szkoły. Aktorami byli nie tylko uczniowie tej klasy. Wykorzystano w nim również lalki: kukiełki, marionetki, pacynki. Dekorację wykonano w ramach spotkań teatralnych. Przedstawienie, jako pierwszą lekcję o teatrze obejrzała grupa przedszkolna „Motylki”, a także uczniowie kl. II d, kl. III c i kl. II a. Na koniec przedstawienia pani Halina sprawdzała co już dzieci zapamiętały z tej lekcji. Wspólnie zaśpiewano wakacyjną piosenkę. Przedstawienie wszystkim podobało się.

 

Życzymy dużo przygód w czasie wakacji, a na niepogodę bawcie się w teatr!

Opracowała: Halina Synowska.

Autor: Joanna Bazgier 21 czerwca 2014

W środę 18 czerwca 2014 w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej – Parku Piaskownia w Żorach odbył się piknik klas IIIa i IIIc. Plan pikniku zakładał gry i zabawy z pieczeniem kiełbasek w części rekreacyjnej, ćwiczenia sprawnościowe i ogólnorozwojowe na ścieżce zdrowia oraz lekcję przyrody na ścieżce dydaktycznej. W związku z piękną, słoneczną pogodą udało się zrealizować wszystkie założone w planie działania.

W pikniku wzięli udział rodzice, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomocą.

Organizacja i przygotowanie: Barbara Ptak & Joanna Bazgier

Autor: Katarzyna Smoleńska 20 czerwca 2014

18 czerwca 2014 roku uczniowie klasy III B pod opieką wychowawczyni p. Marii Więzik, ciekawie i miło spędzili czas w Parku Piaskownia. Dzieci zapoznały się z roślinnością parku, przypomniały sobie warstwową budowę lasu, poobserwowały ptaki. Po zajęciach przyrodniczych przyszedł czas na rekreacje. Chłopcy grali w piłkę, dziewczynki skakały na skakankach, grały w badmintona. Wszyscy korzystali z możliwości pokonywania torów przeszkód, równoważni, spaceru po linie itp. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek i chleba. Posiłek na świeżym powietrzu, po solidnej aktywności fizycznej, smakował wyśmienicie. Wycieczka była bardzo udana! Polecamy to piękne miejsce uczniom oraz rodzicom.

Maria Więzik

Autor: Katarzyna Smoleńska 20 czerwca 2014

Barwne kostiumy i rekwizyty, gdy gong zadźwięczy w górę kurtyna… , słowami takiej piosenki uczniowie kl. II c rozpoczęli przedstawienie teatralne pt. „Zabawa w śpiącą królewnę”. Spektakl został przygotowany i zrealizowany w ramach projektu „Słowem i kolorem czarowane – warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych”. W tym dniu mali aktorzy zaprezentowali się dwukrotnie. Najpierw zaproszone zostały przedszkolaki z Przedszkola nr 16 w Żorach, grupa „Jeżyki”. Następnie dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami, dziadkami i innymi członkami rodziny. Zabawa w teatr sprawiła wiele radości i wzruszeń zarówno aktorom, jak i widzom.

Bogusława Duda

Autor: Barbara Ptak 19 czerwca 2014

W dniu 17 czerwca 2014 odbyły się w klasie III c zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Pożegnanie III klasy”. W trakcie zajęć uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczno – taneczny, na zakończenie którego wręczyli rodzicom bukiety kwiatów wykonanych techniką orgiami. Po części oficjalnej odbyły się występy indywidualne. W skeczu kabaretowym świetnie zaprezentował się Kacper Izbaner, natomiast inni dwaj uczniowie Kamil Kapias i Jakub Hajduk zorganizowali pokaz autorskich prezentacji multimedialnych: relacja z występu drużyny klasy 3c na turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion – Tymbark 2014” i praca tematycznie związana z miejskim konkursem „Razem walczymy o czyste powietrze”.
Opracowanie: Barbara Ptak

Autor: Joanna Bazgier 19 czerwca 2014

17 czerwca 2014 w klasie III a odbyły się zajęcia z udziałem zaproszonych rodziców z okazji zakończenia pierwszego etapu edukacji pt. „Pożegnanie klasy III”. Uczniowie podczas zajęć zaprezentowali się recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki, zadbali również o miłą atmosferę przygotowując poczęstunek i niespodzianki – prezenty dla rodziców. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.
Opracowanie: Joanna Bazgier

Autor: Katarzyna Smoleńska 19 czerwca 2014

18.06.2014roku zespół wokalno-taneczny Małolaty i Rytmus wystąpił gościnnie w Ośrodku Młodzieżowym Terapii Zajęciowej w Żorach. Po raz kolejny zostaliśmy bardzo miło przyjęci i gorąco oklaskiwani. Uczniowie przedstawili program zawiązujący do wakacji i zasłużonego odpoczynku. Program opracowały i zespół przygotowały panie: Wiesława Wojciech i Elżbieta Kadziak.

tekst i zdjęcia – p. Elżbieta Kadziak

Autor: Katarzyna Smoleńska 18 czerwca 2014

Sprawozdanie z Rajdu Górskiego Szlakiem Jana Pawła II

Beskid Mały: Andrychów Rzyki – Laskowiec – Groń Jana Pawła II – Czoło – Łysa Góra – Wadowice

 

17 czerwca 2014 roku wczesnym rankiem kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod opieką Szkolnego Koła Turystycznego „Wędrowniczek” ruszyli na rajd górski. Tym razem skierowaliśmy nasze oczy i nogi w stronę Beskidu Małego. 39 osobowa drużyna pod opieką P. Gabrieli Izydorskiej, P. Beaty Wicherek, P. Jolanty Wołczyńskiej, P. Sylwii Pisarek – Babiarz i p. Marioli Karwot opiekuna „Wędrowniczka” oraz okiem przewodnika PTTK P. Piotra wyruszyła Szlakiem Jana Pawła II: Rzyki – Laskowiec – Groń Jana Pawła II – Czoło – Łysa Góra – Wadowice .

  Czytaj dalej…

Autor: Katarzyna Smoleńska 17 czerwca 2014

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty. Pierwsze z nich będą wydawane już w lipcu. Więcej informacji poniżej:

pdf. ► Karta Dużej Rodziny

Strona 1 z 1312345...10...Ostatnia »

Archiwum

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij